REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2. Biblioteka udostępnia swoje zbiory zgodnie z kalendarzem pracy szkoły, w wyznaczonych godzinach.

3. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki i godzinami jej otwarcia.

4. Korzystanie ze zbiorów biblioteki jest bezpłatne.

5. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać, wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu, bądź wypożyczając w czasie zajęć lekcyjnych.

6. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres trzech tygodni. W uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń, a także przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek.

7. Z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów multimedialnych można korzystać tylko na miejscu.

8. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad (lub z innych ważnych powodów) mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej liczby książek.

9. Zauważone przy wypożyczaniu uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić bibliotekarzowi.

10. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę lub oddać inną wskazaną przez bibliotekarza. Użytkownik, który nie ureguluje starty, nie może wypożyczyć kolejnej książki.

11. Na terenie biblioteki obowiązuje zakaz spożywania posiłków.

12. Wszystkie wypożyczone przez uczniów książki powinny być zwrócone do biblioteki na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.

13. W wypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.