Festyn Rodzinny 2016

Ale to już było …

I wbrew słowom piosenki wróci za rok – kolejny, jeszcze bogatszy w atrakcje, piknik rodzinny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Cisiu. W tym roku bawiliśmy się i integrowaliśmy oraz zbieraliśmy fundusze już po raz ósmy. A mogliśmy to wszystko zrealizować i przeprowadzić dzięki czujnemu oku pani dyrektor Barbary Czułowskiej, niezrównanych rodziców z Rady Rodziców i coraz liczniejszym, wspaniałym i bezinteresownym sponsorom: Burmistrzowi  Miasta Halinów - panu Adamowi Ciszkowskiemu i Gminnemu Centrum Kultury, sklepowi Emilka z Halinowa, sklepowi Lewiatan U Wieczorka z Dębe Wielkiego, Delikatesom Centrum z Wielgolasu Brzezińskiego, Piekarni Megma z Halinowa, Firmie Dekoban Banach spółka jawna z Brzezin, Firmie Marcin Dekor  z Konika Nowego,  Centrum Swobodna PrzestrzeńMiejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji z Mińska Mazowieckiego, Restauracji Dębianka, Panu Dariuszowi Lorentowi właścicielowi sklepu  D. L. w Halinowie, Kwiaciarni Wrzosowe Pole z Wielgolasu Brzezińskiego, MBM Meat  Food Zakładom Mięsnym z Kazimierowa, Firmie Dax Cosmetics z Duchnowa, Kinu Kurtyna z Sulejówka, Mieszkańcom Cisia za przeznaczenie części środków z Funduszu Sołeckiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Cisia za obsługę oraz wszystkim, którzy w szlachetny sposób przyczynili się do organizacji 8. Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy też za obecność radnym oraz pani kierownik Referatu Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Halinowie Katarzynie Targońskiej.

Jeszcze nie zaczęło się Euro 2016, a w Cisiu już odkryliśmy niezwykłe piłkarskie talenty w postaci drużyny rodziców, która wygrała turniej o puchar Burmistrza Miasta Halinowa wręczony przez radną Cisia - panią Edytę Woźniakowską. Równie zacięta rywalizacja przebiegała w konkurencji przeciągania liny. Drużyna państwa Kosteckich, dzięki mięśniom seniora rodu, zgarnęła I miejsce, pokonując m.in. drużynę belfrów z ZSP w Cisiu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się również pozostałe konkurencje (rzuty do kosza, skoki w workach i tory przeszkód) a wszystko przygotowane przez panią Aleksandrę Zawiślak.  Nie zabrakło też wspaniałych, artystycznych popisów uczniów z klas 0 –VI oraz grup świetlicowych, ponieważ wszystkie dzieciaki chciały zaprezentować swoje talenty artystyczne i umiejętności, także akrobatyczne, przybyłym gościom. Było to możliwe dzięki pracy i opiece nauczycielek: pani Hanny Sochackiej, Renaty Sknadaj, Katarzyny Łokietek i Katarzyny Woźnicy oraz pani dyrektor Barbarze Czułowskiej, która zmobilizowała uczniów klasy V do recytacji całej ballady A. Mickiewicza Pani Twardowska. Piknik wzbogaciły też popisy grup hip hopu ze Studia tańca S oraz pokazy karate. Podczas pikniku odbyło się też przedstawienie teatralne pt. Tajemniczy kredens w wykonaniu aktorów Sceny Eflów z Warszawy organizowane przez GCK. Pozostałe atrakcje to m.in.: loteria, w której wszystkie losy były wygrane, stoiska, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie, skoki prosto do nieba na trampolinach i zjazdy na dmuchańcach prosto na ziemię. Adrenalinę podniosły wszystkim licytacja i tradycyjny już: „kot w worku”, czyli kupowanie atrakcyjnych, ale będących dla wszystkich tajemnicą, przedmiotów. O głodnych piknikowiczów zadbali grillujący rodzice, serwując przepyszne mięsne potrawy, a na deser wszyscy pałaszowali ciasta, których różnorodność i smakowitość skusiła nawet największego fana diety. Nasz didżej pan Piotr Grabowski czuwał nad oprawą muzyczną imprezy, a niezrównanym konferansjerem był nauczyciel pan Krystian Kędziora.

Dziękujemy serdecznie jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w organizację rodzicom, nauczycielom, uczniom i licznie przybyłym uczestnikom. Do zobaczenia za rok.