Konkurs jakiego jeszcze nie było

W środę 27.04.2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisiu odbył się finał I Powiatowego Konkursu Lingwistycznego „Mamy tę wiedzę” dla uczniów z klas VI szkół podstawowych. Pomysłodawcami i realizatorami projektu są nauczyciele języków obcych z ZSP w Cisiu: Katarzyna Lewandowska-Staroń i Krystian Kędziora. Przedsięwzięcie udało się wprowadzić w życie dzięki wsparciu i otwartości na inicjatywy społeczne i edukacyjne, pani dyrektor ZSP w Cisiu Barbary Czułowskiej. Ogromne podziękowania należą się również Burmistrzowi miasta Halinów panu Adamowi Ciszkowskiemu, który objął konkurs swoim patronatem.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie z: Brzezin, Cisia, Dębego Wielkiego i Halinowa. Młodzi lingwiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego.

• Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Jęczmieniowska z ZSP w Cisiu (nagrodą był tablet),

• drugie miejsce przypadło Ninie Malareckiej ze Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim (otrzymała głośnik „Boombox”),

a jej opiekunem była pani Aldona Gorczyca,

• na  trzecim miejscu uplasował się Szymon Wiśniewski z ZSP w Cisiu (nagrodą był głośnik).

Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymali anglojęzyczne książki z płytą i pamiątkowe dyplomy z logo zaprojektowanym specjalnie na potrzeby konkursu.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom 22 uczniom i ich opiekunom: pani Aldonie Gorczycy ze SP w Dębem Wielkim, pani Beacie Majewskiej z ZSP w Brzezinach oraz pani Iwonie Wierzbickiej z ZSP w Halinowie.